Už jste si zvykli,
že politika je plná korupce,
kšeftů a  slibů, že všecko bude?

Já ne! Chci to dělat jinak.

Stačí se soustředit
jen na to podstatné.

Deset let jsem starosta na vesnici a tam si na politiku nehrajeme. Ve Velaticích jsme si řekli, že se postaráme o přírodu a vyhráli jsme cenu za nejlepší péči o zeleň v kraji a jako bonus i cenu za inovativní obec roku.

 

Když to jde v malém, musí to jít i v našem kraji.

Jak to provedeme?

Tohle je priorita číslo jedna. Poslouchejme, co říkaly naše babičky a  dědové. Buďme šetrní. Všechno, co můžeme využít, zbytečně nevyhazujme na skládky, ale využijme to.

 

Vraťme do krajiny remízky, mokřady, malá políčka, osaďme zelení střechy, kde to jde. Těch opatření existují už stovky. Kraj ale musí začít dělat vlastní projekty. Zkrátka nechme půdě vodu, která na ni prší.

Chci vědět víc!

Nechci se dívat na to, že se rodina rozhoduje, jestli se postarat o  babičku, nebo přijdou o  práci.  

 

Senioři, kteří chtějí, mají mít možnost zůstat doma a ne se stěhovat do domovů, kde nikoho neznají a nebo mít pocit, že jsou na obtíž. To stejné platí pro hendikepované. Rodina, která o tyto lidi pečuje doma, zaslouží metál. Cesta je jediná – podpořit domácí péči a sociální pracovníky. Bude to něco stát, ale tohle udělat musíme. 

Chci vědět víc!

Lidi během korona krize ukázali, jak jsou schopní. Dokáží poradit s problémy, se kterými si
politici ani úředníci nevěděli rady.

  

Politici si nemůžou myslet, že ví všechno nejlíp sami. To se musí využít i dál. Musíme lidi zapojit do rozhodování a plánování na kraji. Ruku na srdce, teď vůbec nikdo neví, co kraj dělá a k čemu vlastně je. Tohle jde změnit a nebude to kromě dobré vůle stát vůbec nic. 

Chci vědět vic!

Všichni chtějí hlavně za dobrým doktorem. Udržme je v  našich nemocnicích.

  

Ne se vším musíme jezdit do Brna, ale když bude nejlepší péče zrovna tam, musí být k dispozici pro všechny v kraji. A když už se jede za nimi do Brna, musí být kde zaparkovat, nesmí se v čekárně strávit celý den a nesmí to tam vypadat jak v hororovém filmu.  

Když rodiče vezou děti do školy nebo do kroužků, nemusí u  toho přijít o  tlumiče proto, že se silnice opravují podle toho, kdo má na kraji jaké kontakty.

 

Na spoustě silnic stačí udělat opravy povrchů a stihne se toho mnohem víc. Zase stačí zapojit zdravý rozum a kraj se může posunout o hodně dál.

Chci vědět víc!

Volební program 2020