Do července se dostane na všechny

Zase po čase pár aktuálních informací k očkování v našem kraji. Překonali jsme 260 tisíc podaných dávek v našem kraji, 10 % obyvatel už má obě dávky vakcíny.

Kolik přijde očkovacích látek?

Od středy 14.4. běží registrace i pro lidi starší 65 +

A tak se určitě ptáte, kdy přijdou na řadu ostatní. Bez ohledu na to, kdy se spustí registrace jednotlivých skupin, by měl každý, kdo bude chtít, dostat první dávku nejpozději do konce července. Jestli nám dojde více vakcín, tak to bude dřív, ale radši se držíme při zemi.

V očkovacích centrech dokážeme naočkovat přes 13 500 lidí za den už teď, a to do toho čísla nepočítáme praktické lékaře, kteří zvládnou dohromady i 4000 vakcín denně navíc. Celkově bychom zvládli i 350 tisíc vakcín měsíčně. Vakcín k nám ale tolik chodit nebude. I tak jsme připraveni.

A kolik očkovacích látek přijde?
To je další častý dotaz. Tak jsme to dali veřejně na tento WEB. Je to vždy po týdnech a průběžně to aktualizujeme. Poměrně přesný výhled je vždycky na příští týden nebo dva. Pak to jsou spíš nejlepší možné odhady podle aktuálních informací. Vstupuje do toho ale hodně proměnných, tak to berte v těch vzdálenějších termínech orientačně.

Očkování jinak průběžně postupuje a sledovat to můžete v reálném čase zase veřejně ZDE.

Veškeré informace k očkování v našem kraji najdete přehledně pod tímto ODKAZEM.